Ett svenskt cannabisforum Forums Coffeeshopen Coffeeshopen Vem är grymmaste swecannaren? (Bara på kul)

  • Vem är grymmaste swecannaren? (Bara på kul)

    Posted by Matzy on 2006-10-20 at 23:52

    vilken röstar ni på?
    själv drar jag min vote till KageMusha.

    vore kul om ni sa vad ni tyckte själva.

    replied 16 years ago 6 Members · 16 Replies
  • 16 Replies
  • reaper

    Member
    2006-10-20 at 23:59

    förutom mig själv….pitisbitis! 😆

  • Matzy

    Member
    2006-10-21 at 00:03

    aight tack för att du hjälpte till med tråden.
    ska försöka lägga in en lista på top 10 growers sen när jag fått tillräckligt med svar :)

  • reaper

    Member
    2006-10-21 at 00:10

    Fel forum. Det här har inget med Cannabisodling att göra!

  • Matzy

    Member
    2006-10-21 at 00:11

    jodå ^^ chill

  • melo

    Member
    2006-10-21 at 00:45

    Spontant så tänker jag stonErollEr. Förmodligen för att jag läst så sjukt många inlägg av honom både på detta forum och andra. Han kan verkligen det här med knark har jag fått en känsla av.. 😆

    Finns ju så många som skulle kunna vara grymmast, Draken är väl förmodligen nästa kandidat på min lista. Han är lite mystisk. Inget riktigt grepp om honom.

    Den här tråden är jävligt menlös, men jag gillar sånt här ändå. Våga skriva av er lite nu… :)

    Slan vill jag nog nämna också då han verkar vara i det närmaste fullfjädrad botaniker, så jag har en egen liten topp-tre-lista här kan man säga. 😆

    Vill skriva ännu mer.. men ju fler som kommer med desto fler måste jag ta med, sjukt. Hela swecan är fantastiskt!

  • Spinoza

    Member
    2006-10-21 at 01:55

    grymmast? låter inte vidare positivt….

  • reaper

    Member
    2006-10-21 at 06:45

    Det är ju svårt att avgöra…
    Vad är kriterierna?

    Melo är ganska rätt ute när det gäller skickligaste odlarna.
    Några till kommer jag på.

    För mig som är medelålders betyder ordet grym något otrevligt.

    konstaterar
    C.

  • Powerpuffgirl

    Member
    2006-10-21 at 09:05

    C. jag är i din ålder och jag vet att “grym” kan betyda både “elak, utstuderad” och “bra, tuff, häftig”. 😉 8) :hippie: :oskyldig: :uh:

    C. jag tycker DU är grym (I betydelsen, bra, cool)! :love: :hippie:

  • 108

    Member
    2006-10-21 at 10:00

    Jag är tillräckligt gammal och samtidigt tillräckligt icke-dement (belägg för teorin om att gräs inte är livsfarligt!) för att komma ihåg att jag läste i någon poptidning på 1970-talet att Björn Skifs tyckte att “grym, grymt, grymmast” var ett positivt och tufft ord… :)

    Tyvärr har jag i i min nuvarande inkarnation som enkel lönearbetare inte tillgång till den ofta omtalade (och offentligt finansierade) “språkdatabasen” men det skulle ju vara väldigt intressant att få veta hur ordet grym har utvecklats under tiden… :mrgreen:

    so who’s the grimmest? 😈

  • reaper

    Member
    2006-10-21 at 11:54

    Alrik. ^__^

  • 108

    Member
    2006-10-21 at 12:02

    R.I.P. OK!

    dvs, visa lite respekt ffs!

    Idéerna lever vidare…

    TZWF! :hemp:

  • reaper

    Member
    2006-10-21 at 15:13

    Eftersom jag egentligen bara känner mig själv så utnämner jag mig själv. Både i den posetiva och negativa bemärkelsen.

  • reaper

    Member
    2006-10-21 at 19:35

    Jag vet att det fanns några riktigt fina odlare här före min tid och då nämner jag DoD, om vi ska ta även de odlare som lämat jordelivet..

    Alrik var ju också jätteskicklig och jag rekommenderar alla att titta i galleriet där en hel del av hans bilder finns bevarade för eftervärlden, något jag själv gjorde i förra veckan.

    hänvisar
    C.

  • reaper

    Member
    2006-10-21 at 21:15

    V__V_ gör Som:Ovan_ståående_____

    ALRIK____RIP:___

  • reaper

    Member
    2006-10-21 at 22:01

    Utan tvekan GROPEN 😆

Page 1 of 2