Ett svenskt cannabisforum › Forums › Coffeeshopen › Coffeeshopen › Tältfest på gotland sommaren -11
-
Tältfest på gotland sommaren -11
Posted by The_Ghost on 2010-11-29 at 18:20Jag tycker iaf att landsbygden på Gotland är otroligt fin och känner till flertalet avlägsna platser med skön natur som passar sig för kunna röka utan nojja.
Har även mycket vänner där som jag kan låna diverse saker som skulle kunna behövas.
jag föreslår att vi träffar över en helg eller kanske lite längre.
Om någon/några är sugna så är det bara att passa ett PM!replied 11 years, 7 months ago 7 Members · 8 Replies -
8 Replies
-
Anonymous
Guest2010-12-03 at 16:41@Teslakid wrote:
hade vart grymt, men nojjan skrämmer 😳
Kom igen nu. Jag hade tänkt stämma möte på stan typ och reka lite innan hur det känns. Skulle det vara årliga snutpicnicen så åker jag och käkar på sunes istället och glömmer det hela.
-
Värt att tänka på är att Gotland har en av de stängaste anti-knark-ställningarna jag stött på i sverige, med motgift och hassela och lokala politiker från medeltiden. Under sommaren översvämmas även ön av stridslystna ungsnutar från resten av landet som inte tvekar att dra in dig på pissprov om du ser lite trött ut typ.
Med det sagt, gotland är otroligt vackert, speciellt på sommaren, och om man bara håller sig på landsbygden är det antagligen hur lugnt som helst och perfekt för vad du tänkt dig. Men jag hade iaf inte rört mig inne i visby påverkad, och hade även undvikit alla andra populära turistställen.
Och planera för vad du gör inte in tältfesten under stockholmsveckan, under den skulle man kunna tro att det var snutarna som gick på speed
-
Nej, inte i visby, bevare mig väl.
Hur som haver bör vi inte diskutera var i tråden, det får bli via PM. -
Bump på tråden (får man inte “bumpa” ber jag mod ta bort inlägget) har precis flyttat hit och gärna en mini festival för o njuta av sällskap och reta gallfeber på grisarna :p
-
Vad man än gör så va väldigt diskret om ni skall
röka offentligt i visby.
Kryllar av poliser sommartid.Tacka vet jag landet!
Underbar liten ö på sommaren som gärna avnjutas
med en joint! -
brewcrew: Man får bumpa, med relativ måtta. Som du gjorde nu t.ex. med att bumpa tråden genom att tillföra vad du själv ansåg om trådens ämne. Det är helt i sin ordning.
Att bumpa en fjärt-tråd som glömts bort av en orsak utan någon speciell anledning däremot är en annan sak. Tänk fingertoppskänsla.