• south park avsnitt

    Posted by reaper on 2003-05-16 at 21:33

    nån som har sett ett avsnitt ur south park där mr mackey (kuratorn) börja röka bula och tar syra och flyttar till indien fast han rövas bort av de andra south park borna,,, rätt dålig beskrivning men det är det enda jag kommer ihåg, är det nån som vet vad det avsnittet heter, har kollat avsnittsindex men det finns inte med så det måste vara något sorts sidoavsnitt….

    jah bless

    replied 19 years, 5 months ago 6 Members · 9 Replies
  • 9 Replies
  • gronis

    Member
    2003-05-16 at 22:33

    drugs are bad heter det kanske?:S

  • gr0g

    Member
    2003-05-17 at 21:31
  • reaper

    Member
    2003-05-22 at 12:03

    ja d e så jävla bra d avsnittet….. jag har det på video spelade in d på fyran….. ingen anning om vad d heter…

  • Funk Doctor Spock

    Member
    2003-05-22 at 12:44

    Hehe skönt avsnitt det där. Drugs are bad, m’kaaaaay :P

  • Atouk

    Member
    2003-05-22 at 13:12

    Finns som allt annat att se hos pot-TV :)

    http://www.pot-tv.net/archive/shows/pottvshowse-1702.html


    High Society – South Park – “Drugs are Bad”
    High Society with David Malmo-Levine
    Running Time: 13 min
    Date Entered: 31 Dec 2002
    Viewer Rating: 8.93 (49 votes)

    Number of Views: 5270

    The actual title to this episode is “Ike’s Wee Wee”, but the sub-plot involves Mr. Mackee, the kid’s guidance councillor, and his unfortunate experience with drugs.

    Det mesta av sidostoryn (i Indien) är dock bortklippt.

  • tomster

    Member
    2003-05-22 at 13:49

    Jag kan även rekommendera ett avsnitt från senaste säsongen, Krazy Kripples, där Jimmy och Timmy går med i Crips (gänget med blå färger) i Denver, för att de tror att det är en organisation för handikappade från födseln.

    Hur som helst, avsnittet är som vanligt helt galet och man ska verkligen se southpark stenad, det är jättekul. Fast det är klart, det är alltid kul.

    I slutet av ovan nämnda avsnitt så bjuder en crip Timmy (han i rullstol) på en fet joint.

    I mitten ungefär säger Jimmy till sina föräldrar: “Well, if you don’t like it, you can just pass the blunt to the niggah on the left…”

    Cool.

    //Tommie

  • Funk Doctor Spock

    Member
    2003-05-22 at 16:49

    Låter skoj, den måste man ju kolla in. Stenad.

    –9 Timmar senare–

    Nu har jag sett crips-avsnittet, rekommenderas varmt! 8)

  • gr0g

    Member
    2003-05-23 at 18:09

    Några väldigt bra avsnitt med droger i handlingen är: “Towelie” samt “My Future Self n’ Me”. Om ni inte hittar dem på dc eller kazaa så skicka ett pm kanske jag kan ordna dem åt er 😉

  • reaper

    Member
    2003-05-23 at 19:50

    Jag hatar pot-tv. Alla filmer/filmklipp är ju *.ram. Förbenade streaming skit. 😡