Ett svenskt cannabisforum › Forums › Coffeeshopen › Bildbanken › Ny Odling/setup
-
Ny Odling/setup
Posted by Weasel on 2003-05-28 at 08:30Så nu va Nästan allt klart har sått 2 St G13xHPxBG och två Stycken Blueberry,Ena Blueberryn Planterade jag för 3 veckor sen så den har kommit upp en bit.
Kan tyvärr inte ta bilder på setupen just nu för jag använder WebCam men jag uppdaterar med bilder så fort det börjar hända något.
Min setup:400w HPS Sylvania,2 st Insug och 2 St Utsugs fläktar 12 V,och en 2,5 Liters flaska Mäsk
replied 19 years, 1 month ago 8 Members · 64 Replies -
64 Replies
-
Det blev lite problem vid starten så jag blev tvungen att plantera ut dne i solen i 1 vecka.så den ligger 1 vecka efter.
-
Nej 3 plantor till är påväg.
Och jag vet redan nu att det blir en hona
-
@Sirsmokealot1 wrote:
Nej 3 plantor till är påväg.
Och jag vet redan nu att det blir en hona
aha oki brukar inte va lönt att köra en planta om man inte har femmade… grattis till honan…
-
Ja Microdot G13 fröna kommer juh ifrån dig.
SkunkJävel:G13 fröna skulle Vara Femmade
-
Idag Sådde jag 1 Ak-47 frö och 1 Superskunk frö.får se hur detg blir=)
-
Nu är den på fjärde veckan och den börjar likna nått,
Jag updaterar varje vecka så vi kan se hur den växer
Den har blivit omplanterad i större kruka nu.
Har även börjat Gödsla den. -
ser ut att gå lite segt?
men huvudsaken är ju att det växer😯 om jag inte ser helt fel.. så tror jag att jag vart i samma hus som du bor i. om det nu inte finns massa hus som ser lika dana ut, hah som det iof lär finnas.
men röret där vid väggen är varmt va?
ser exakt ut som en kompis lägenhet. lite off topic men iafaddar dej på msn heh
-
nje det går inte segt.
Anledningen till att den är så liten är att den hadde slutat växa dom första 1,5 veckan fast nu går det undan.
-
hört att dett visserligen är bra att spruta plantan med vatten under veg,Nu undrar jag hur ofta jag bör spruta den med vatten?hittils har jag Sprutat vatten 1 -2 gånger om dagen,
ska man spruta mer vatten eller mindre?