-
Ny inflyttad och gorde fynd
Hej på er.
jag e ny inflyttad i en lgh och det första jag upptäcker i 2 av gaderoberna i lgh är att det redan är ordnat med både pasift insug samt genomförningar för ström både gemom gaderoberna och lgh väggen in till ett annat rum i lgh. vilket kommer passa mig 100% då jag skall köra igång nu med min odling kommer bli 200W LE alternatift 250hps/mh beroende på värme skall köra 250hps under någon/ra dagar o kolla temp mm …Gaderoberna är D=57cm B=55cm H=190cm.
sort som kommer drivas är förutsatt att den kommer inom 1½v är bulldogs jack herer och medium kommer vara jord samt näring GL soil A&B.
kommer komma en rullande dagbok med bilder på det hela när jag väl är igång med odlingen skall bli underbart att få komma igång med odlingen igen nu.
vet just nu inte va länge jag kommer vegga o så men kommer troligen bli runt 4-6v
