-
Nu får fan media ta och ge sig!
Haschpsykos
– Han bröt min käke, totalförstörde min näsa, slog sönder mitt ansikte som nu kräver plattor och trådar av metall för att fungera, säger hon till Sunday Times.
Misshandeln utfördes av en 20-årig man, vän till familjen, som övernattade i Voices hem i norra London.
Medicinska experter har efteråt slagit fast att han var mentalt instabil på grund av en så kallad haschpsykos.
– Jag vaknade av att jag blev attackerad. Han drog mig ur sängen och slog mig konstant. Jag var livrädd.
– Jag kunde känna hur mina käkar slogs loss, hur mina kinder hängde och hur näsan mosades. Mina ögonhålor krossades och jag låg i en blodpöl.
Läkarna lyckades rädda en del av hennes syn, och näsan byggdes upp igen med hjälp av brosk från örat.Vill sätta press
Voice går ut och berättar om sitt öde för att hon hoppas att det ska sätta press på myndigheterna att gå hårdare åt hasch och cannabis.
– Jag trodde att alla ungdomar rökte cannabis nu, men det är så starkt att de inte fungerar när de använder det.
Voice är en av Storbritanniens rikaste personer med en uppskattad förmögenhet på 390 miljoner kronor.
Hon har bland annat producerat musik åt Tom Jones och Lemar och även tjänat stora pengar på fastigheter.http://www.aftonbladet.se/vss/nyheter/story/0,2789,776837,00.html
Nu får anti-cb aktivister en sponsor god för 390 miljoner, tack vare läkarnas bedömning “HASCHPSYKOS” yay 🙄
😯 😯 😯 😯 😯 😯 😯