• Hej igen

    Posted by Sisu4life on 2011-10-27 at 11:16

    Hej alla . har tagit över min brors konto. som nu sitter häktad för narkotikaförsäljning. tråkigt när han hade kommit ut för bara några månader sen. :( Men så ni alla vet det har inget med denna sida att göra. och han har flera bröder så , ni förstår. skulle vara dumt o bara skriva från de här kontoot :) jag är relativt nybörjar när de gäller odling och hoppas jag kan köpa frön snart o börja och få lite tips hur man gör :) kanske man ska skapa sej ett eget konto? :O .. :P tack för mig :)

    replied 10 years, 12 months ago 3 Members · 3 Replies
  • 3 Replies
  • frilansaren

    Member
    2011-10-27 at 11:21

    Vet inte hur det är med reglerna för att använda någon annans konto, tror det bryter mot regler, sen är det inte alls så smart att skriva att din bror sitter för det å det. Det är ju kanske inte så svårt att luska fram vem du kan vara då, inte för jag vet om det skulle ske, men alla onödiga risker är just….onödiga.

    Annars så välkommen hit :)

    Läs igenom denna tråd FLERA GÅNGER, https://swecan.org//viewtopic.php?t=53930
    så kommer den hjälpa dig väldigt mycket.

  • AllanBallan

    Member
    2011-10-27 at 15:52

    Hoppas du inte har samma atitydproblem som din bror, han e en go kille NO shitt!, men han utrycker sig illa ibland!

  • cthullu

    Member
    2011-10-27 at 16:49

    om du inte har någon speciellt bra anledning att använda din brors konto, så varför inte skapa ett nytt eget konto? så jobbigt är det faktiskt inte, ser inga nackdelar alls utan bara fördelar – tänk framför allt på din säkerhet.