Ett svenskt cannabisforum Forums Coffeeshopen Presentationer grön från e-tuna

  • grön från e-tuna

    Posted by the_mighty on 2004-12-20 at 15:43

    Tänkte presentera mig, 21 år från e-tuna, är väl ganska grön på det här med grönt men har haft mina romanser med tant brun. Har dock lyckats komma över lite soft WW som kommer räcka över kul och nyår.

    Hur hamnade jag här då? jag har ett jobb som innebär att jag sitter framför en dator med en massa jobbigt människor som pratar i mitt headset. När jag får nog av dem sitter jag görna och tittar runt på nätet. hittade hit och fastnade. Så enormt roligt att att se allas odlingar och jag har lärt mig mer om nåt jag aldrig trodde jag skulle gilla, nämligen trädgårdsarbete. Är väldigt sugen på att dra ihop ngt själv men med en semi-oförstående flicka (hon har inget emot att jag röker men odla är no no) så blir det nog inget på ett tag….

    vore kul att komma i kontakt med lite fler etunafolk…sitter allt som oftast på sylvia, så kom dit och hejja…ha en grön skön ju/e

    replied 17 years, 9 months ago 3 Members · 5 Replies
  • 5 Replies
  • Token

    Member
    2004-12-20 at 15:55

    Välkommen hit the_mighty!
    WW är en mycket nice stain ;)
    Hoppas du kommer trivas.
    Synd att odlingen ikke går att genomföra, alltid en rolig hobby :9

    //t0k

  • reaper

    Member
    2004-12-20 at 16:49

    Hej.
    Först och främst Välkommen.
    Är skälv i från e-tuna, bara så du vet så är det inte bara småbarn som blir tvingade att trottsa någon. Så ta tillfellett i akt och torttsa henne, Så kan du köpa min 400w hps 😉

  • reaper

    Member
    2004-12-20 at 16:51

    Dethär är ett trevligt place, så länge man chillar och inte börjar jaga upp sig på folk. Så mestadels är det chill. 8)

    Om flickvännen inte vill att du ska odla ganja, fixa en fin setup med nått annat då. ;) Det är kul att odla iaf, sen kommer hon säkert ge med sig när hon ser hur trevligt det är. :)

  • the_mighty

    Member
    2004-12-20 at 18:35

    har redan lett in henne på en tomat och “fina blommor” odling på balkongen till våren….kul att det finns folk från tuna som är vettiga….man träffar ju på en hel del skumt folk här annars….ta rolling en lördagkväll t.ex….

  • reaper

    Member
    2005-01-07 at 14:12

    Välkommen! Swecan är forumet som får dig att må bra 😆