-
CowboyDan says howdy!
Hejsan allihopa!
Ännu en vilsen själ som hittat hit.
Om jag ska berätta lite om min relation till denna växt så börjar det i USA för ett antal år sedan. Precis som dom flesta andra var jag matat med propaganda från skolan, men efter att ha sett hur utbrett det är där bestämde jag mig för att ge det en chans. Rökte inte mer än några gånger under det året jag var där. När jag kom hem hade jag en helt ny attityd mot det hela, men eftersom jag inte hade några kontakter så blev det inte så mycket med det. Det hände att man fick tag på en femma brunt här och där. Förra sommaren träffade jag dock en person som hade kompisar som odlade. Efter att ha fått i mig en femma White Widow (inte på en gång såklart
) kändes alla tidigare upplevelser med gräs som redundanta.
För ungefär en månad sedan så snubblade jag över denna sida, faktiskt i sökande efter något annat, och upptäckte att det här med att odla själv kanske inte var så svårt i alla fall. Så jag beställde lite B-52 frön från Nirvana som nu står under ett gäng LE + ett par lysrör. Är väl lite sugen på en HPS men med en tight budget så blir det nog en försöksodling först.
Tycker det här forumet verkar jäkligt trevligt efter att ha smugit omkring i ett par veckor. Är också väldigt glad över all information jag fått som jag kan hänvisa till när folk säger att man blir dum i huvudet av cannabis. Känns skönt att ha lite kött på benen då.
Lite om mig själv kanske. Är ungefär mitt i mellan 20 och 30. Bor själv i en lägenhet i Stockholm. Just nu jobbar jag men efter sommaren hade jag tänkt börja plugga igen. Blir nånting med datorer då.
CowboyDan